Kinesio-Taping I.

Základy kinesio tejpování

Kurz základů tejpování pružnými tejpy. Vhodný pro maséry, fyzioterapeuty, trenéry, sportovní instruktory, sportovce. Vítáni jsou všichni, kteří se chtějí naučit správnou techniku, vlastnosti a indikaci pružných tejpů. Absolventi obdrží bilingvální osvědčení.  

Délka kurzu (hod)
17. 8. sobota
Cena (Kč)

Popis kurzu:

Kurz Kinesio-Tejpování představuje moderní způsob aplikace pružných tejpů. Jeho nejčastější indikací je léčba pohybového aparátu, snížení bolestivosti, zlepšení činnosti svalů (svalová práce, svalové napětí, posílení atrofií, inhibice zkrácených svalů), zlepšení činnosti šlach, vazů a kloubů. Kinesio-Tejpování má však využití i v problematice jiných tělních soustav (krevní a lymfatický systém, nervový systém), na které se odborníci dále specializují.

Mohou ho využívat nejen zdravotníci, ale také sportovci, maséři, fyzioterapeuti a jeho popularita stále stoupá v řadách široké veřejnosti. Právě v odvětví sportu a outdoorových aktivit je oblíben zejména pro své vlastnosti a funkce mírnění bolestivosti, ochrany, podpory, či zlepšení regenerace většinou skeletárních partií. 

Na Levelu I. se naučíte základní práci s pružnými tejpy, seznámíte se s jejich vlastnostmi, materiály, indikací, omezením, péčí o tejpovanou oblast. Získáte dovednosti lepení tejpů a jejich určení pro nejběžnější praktické užití. Přehledné dělení tělních oblastí společně s poznatky anatomie/fyziologie napomáhají ke správnému pochopení funkčnosti pružných tejpů. 

Lektorka kurzu je zkušená fyzioterapeutka specializující se na aplikace tejpů v první pomoci, rehabilitaci a léčbě.

V reakci na současné trendy ve vzdělávání v evropském kontextu, udělujeme absolventům bilingvální certifikát (osvědčení) o absolvovaném programu. 

Organizace kurzu:

Délka kurzu:

Kurz je v délce 8 hodin.

Termíny kurzu Staré Město u Uherského Hradiště:

17. 8. 2024 od 9:00, učebna Altéře 430, 686 03 Staré Město 

Pro otevření individuální formy, je nutné přihlášení min. 4 osob.
 

S sebou na kurz:

Ručník, pohodné oblečení vhodné k nácviku tejpování, přezůvky.

Platba:
 
2990 Kč / osobu lze uhradit hotově v den zahájení nebo převodem na účet (informace na emailu)   
 
Výstupní osvědčení:
 
Bilingvální certifikát (osvědčení) o absolvovaném programu
 

Jak se přihlásit: 

Přihlašte se prostřednictvím formuláře nebo nás kontaktujte.

zdravotni.kurzy@gmail.com

Rescue Training CZ

+420 777 642 021